Historie Dahon

Vývoj kol Dahon

Na konci ropné krize roku 1973 se idealistický letecký  vývojář  díval do budoucnosti a viděl v době rychle se zmenšujících zásob ropy svět zcela závislý na autech. Odhodlán změnit tento svět trávil Dr. David Hon dlouhé noci a víkendy  prací v garáži, kde za sedm let vytvořil perfektní skládací kolo - způsob dopravy, který by svedl dohromady vlaky, metro, autobusy, lodě a dokonce i auta v jednu promyšlenou dopravní síť.


Po prezentaci svého objevu několika zavedeným společnostem, které však neměli o jeho ideu zájem, se v roce 1982 rozhodl Dr. Hon a jeho bratr Henry založit vlastní firmu se sídlem v jižní Kalifornii, následně Dr. Hon odjel na Tchaj-wan postavit továrnu, kde již o rok později z výrobní linky sjíždějí skládací kola Dahon.


Dahon se stal průkopníkem a okamžitě se etabloval jako světová jednička v tomto rychle se rozvíjejícím segmentu skládacích kol. Po 30 letech neúnavného vývoje a inovace, je Dahon držitelem více než 220 patentů, které jsou dnes v 98% využívaný u všech momentálně vyráběných skládacích kol. Dahon pod vedením Dr. Hona s týmem 70 inženýrů i nadále udává tempo vývoje a ohromuje novými produkty, jako například model Jifo s Technologií Plochého Pouzdra. S důrazem na vývoji, je vize budoucnosti Dr. Hona více než vzrušující.

Vývoj kol Dahon

Filozofie

Dahon byl založena s vizí "zelené" mobility, formy přepravy, která slouží nejen proto, aby lidé byli zdravější, ale také pro zachování životního prostředí příštím generacím.

Věříme, že opravdový zelený produkt je ten, který není pouze na jedno použití, ale je navržen a vyroben tak, aby svému majiteli zprostředkoval spousty příjemných zážitků po dlouhá léta.

Dahon si udržuje přední místo na trhu tím, že od svého založení nabízí ta nejlepší skládací kola a je vždy o krok napřed v oblasti použitých technologií. Jsme přesvědčeni, že v porovnání s tradičním kolem, může skládací kolo nabídnout stejně kvalitní, nebo dokonce i kvalitnější zážitek z jízdy.

Dr. Hon, zakladatel značky Dahon, je od přírody neúnavný inovátor. Před uvedením nejnovějšího výrobu na trh již pracuje na tom, jak udělat Dahon pro příští generace ještě lepším.

Součástí filozofie Dahonu je vyrábět jízdní kola, která jsou pro uživatele jednoduše použitelná a pohodlná. Kola, která napomáhají zvýšit počet lidí, pro které se cyklistika stane součástí jejich života.

To je důvod, proč u Dahonu najdete kolo vhodné téměř pro každého jednotlivce a každou situaci.