Dahon Jifo 16

Kompaktná rýchlovka Jifo 16

Prekvapivo rýchly a ultrakompaktný spoločník pre efektívne a štýlové presuny mestom. Zosadnete, zložíte ho za pár sekúnd a naskočíte do MHD.

Skladanie DAHON

Malý, ľahký, rýchly. Tak sme po prvej jazde zhodnotili Dahon Jifo 16, jednorýchlostný skladací bicykel, ktorý možno zložiť s neuveriteľnou ľahkosťou do veľmi malého kompaktného „balenia“ vážiaceho iba 9,2kg. Nedovoľte aby vás jeho veľkosť zmiatla, tento rýchly 16“ sen každého mestského človeka má robustný hliníkový rám s nosnosťou až 105 kilo. Dahon Jifo je teda nikdy nekončiaci rad príjemných prekvapení, počnúc skvelou hybnosťou, ktorá je oveľa lepšia než letmé zhodnotenie okom na prvý pohľad napovedá, a končiac širokým spektrom jeho využitia. Ak je to z pláže k autu poriadny kus a vy ste si v kufri zabudli napríklad neoprén, presne v takomto prípade je Jifo ideálnym pomocníkom. Môžete ho voziť v kufri auta, a ak máte stretnutie v kaviarni v centre, jednoducho zaparkujete tam, kde sa dá, a zvyšných pár sto metrov prejdete na bicykli. Je taký malý, že sa na ňom dá štrikovať pomedzi chodcov bez toho, aby mali pocit ohrozenia. Využiť sa dá aj na dovolenke pre ranné cesty do obchodu za čerstvým pečivom, či na presun z apartmánu k moru alebo iné miesta pre šport a kultúrne vyžitie.

DAHON zázračný vrchnáčik

Skladanie sme zvládli do 15 sekúnd ale veríme, že po pár týždňoch praxe to zvládnete ešte rýchlejšie. Nadvihnite a otočíte vrchnáčik na ráme, odistíte dve páčky a za rukoväte a sedadlo len potlačíte kolesá k sebe, ktoré sa spoja magnetom v ich oskách. Takto získate zároveň prenosnú balančnú stoličku. Aj pedále viete zložiť jedným pohybom ruky a zastrčiť ich pod sedadlo, aby vám pri prenose nepoškodili odev. Výrobca myslel skutočne na všetko.

DAHON zázračný vrchnáčik

DAHON Jifo 16 vychytávky

Zázračný vrchnáčik - Presne tak isto, ako keď si otvoríte fľašu s vodou, keď sa idete napiť, si otvárate hlavný zámok na ráme, keď idete skladať „ Jifiho“. Krátke pootočenie, rýchly pohyb a hotovo.

Posaďte sa - Po zložení bicykla do malého klbka slúži sedadlo zároveň ako balančná stolička. Toto je možné vďaka teleskopickej bimodálnej sedlovej tyči, ktorá sa prispôsobuje skladaniu.

Čistý odev- V cene tejto praktickej mestskej skladačky sú aj dva ľahké a účinné blatníky. Reťaz je na napináku, preto nehrozí, že spadnete a vy sa pri jej zakladaní zašpiníte.

Cena : 729€
Viac info nájdete na: eshop.dema.bike